|
91 881 58 45 fax. 91 881 58 46
|
pn - pt: 7:30 - 15:30
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy

"Pomagać komu możemy to nasza odpowiedzialność, korzystać z pomocy wszystkich to nasz obowiązek"

Projekt pn. Region Dobrego Wsparcia

logo region dobrego wsparcia

logo dobry sygnał  logo SOS  logo dobre wsparce

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica podpisał z Fundacją Nauka dla Środowiska z Koszalina Porozumienie o współpracy dla rozwoju wsparcia usług społecznych przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w ramach projektu Region Dobrego Wsparcia.

W ramach porozumienia mieszkańcy gminy Stepnica mogą pobrać darmowe oprogramowanie, dzięki któremu będzie można utworzyć krąg wsparcia swoich najbliższych. Darmową aplikacje można ją pobrać ze sklepu Google Play na urządzenie z systemem Android. Obsługa aplikacji jest naprawdę bardzo prosta, a coraz więcej seniorów bez problemów obsługuje smartfony. Po zainstalowaniu wystarczy wpisać numery 6 osób, które zostaną powiadomione o uruchomieniu przycisku SOS. To dobre zabezpieczenie dla naszych najbliższych – nie tylko dla osób starszych, ale też zmagających się z chorobami
i niepełnosprawnościami.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy udostępnia również zegarki typu smartwatch, które posiadają przycisk SOS do wezwania pomocy, czujnik upadku, miernik ciśnienia oraz pulsu oraz dotykowy ekran z możliwością odebrania rozmowy telefonicznej.

Informacje o projekcie oraz instrukcje instalowania aplikacji oraz zegarków można uzyskać w Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy tel. 91 881 58 45.

ulotka

logo funduszy europrjskich