|
91 881 58 45 fax. 91 881 58 46
|
pn - pt: 7:30 - 15:30
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy

"Pomagać komu możemy to nasza odpowiedzialność, korzystać z pomocy wszystkich to nasz obowiązek"

Karta Dużej Rodziny

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy zaprasza rodziny wielodzietne do składania wniosków o wydanie Karty Dużej Rodziny.

Aktualne wnioski można pobierać i składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stepnicy, pok. 4 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30. Więcej informacji można uzyskać u Pani Barbary Kleszcz pod numerem telefonu 91 881 58 45

W dniu 22 grudnia 2014 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę o Karcie Dużej Rodziny. Ustawa weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Ustawa rozszerza na dorosłych członków rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny ustawowe zniżki na przejazdy kolejowe: 37% ulgi przy przejazdach publicznym transportem kolejowym na podstawie biletów jednorazowych oraz 49% ulgi dla posiadaczy biletów miesięcznych. Otrzymają również ulgi w opłacie paszportowej: 75% w przypadku dzieci oraz 50% dla rodziców. Rodziny wielodzietne będą także zwolnione z opłat za wstęp do parków narodowych oraz za wydanie odpisów aktów stanu cywilnego przy staraniu się o przyznanie Karty. Lista wszystkich zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.