|
91 881 58 45 fax. 91 881 58 46
|
pn - pt: 7:30 - 15:30
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy

"Pomagać komu możemy to nasza odpowiedzialność, korzystać z pomocy wszystkich to nasz obowiązek"

Światowy Dzień Trzeźwości

15 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Trzeźwości. Wśród problemów społecznych występujących na całym świecie alkoholizm ma szczególne znaczenie, ponieważ spożywanie alkoholu w sposób istotny wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne zarówno jednostek jak i rodzin, a jej konsekwencje dotyczą nie tylko osób pijących szkodliwie, ale również wpływają na całą populację.

Nadużywanie alkoholu powoduje wiele szkód społecznych, tj.: przestępczość, zakłócenie bezpieczeństwa publicznego, wypadki samochodowe, ubóstwo, bezrobocie czy przemoc w rodzinie.

Światowy Dzień Trzeźwości został wprowadzony, by pokazać i zwrócić uwagę ludziom na to, jak bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie ma wypicie alkoholu. I nie jest to samo święto, co Dzień bez Alkoholu.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stepnicy   przypomina, że problemy związane z nadużywaniem alkoholu przez osobę bliską warto zgłosić do  komisji celem skorzystania z procedury zobowiązania do leczenia odwykowego.  Więcej na temat procedury zgłaszania można przeczytać tutaj: procedura  

Osoby uzależnione i ich rodziny skorzystać mogą także z bezpłatnych porad psychologicznych i terapeutycznych w Punkcie Konsultacyjnym GKRPA mieszczącym się przy ul. Portowej 7, "Harcówka" 72-112 Stepnica, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się  pod numerem tel. 91 881 58 45.